Balustrada dopasowana do schodów

Data dodania: 18.04.2017


Bardzo często podczas wybierania odpowiedniego typu schodów, od razu wybieramy dopasowaną stylem balustradę. Jednak coraz częściej w trakcie projektowania konstrukcji, decydujemy się na dodanie do konstrukcji własnych, niepowtarzalnych barierek. Radzimy, jak wybrać balustradę dopasowaną do schodów.

Kiedy przyjdzie czas na wybranie odpowiedniej balustrady, możemy mimo wszystko zdecydować się na komplet, czyli zestaw schody-balustrada, którą zaoferuje nam producent schodów. Jednak mimo tak prostego rozwiązania, wiele osób woli samodzielnie stworzyć unikatowe połączenie tych dwóch elementów. Istnieje kilka podstawowych rodzajów balustrad, które możemy zastosować w swojej konstrukcji. Pierwszy z nich to balustrady drewniane, które są zdecydowanie najbardziej popularne ze wszystkich. Wyróżnia je uniwersalność, która objawia się tym, że można zastosować ją do praktycznie każdego rodzaju schodów, zarówno metalowych, szklanych, jak i kamiennych. Drewno można formować w różny sposób, swoim wyglądem może przypominać całkowicie inny materiał. Przykładowo, cienkie słupki bardzo ciemnego drewna w połączeniu ze szkłem, tworzą wrażenie, jakby zamiast drewna zastosowano metal. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak piękne zdobiona. drewniana balustrada zawsze będzie szła w parze z naturalnymi schodami drewnianymi.

Jeśli jednak drewniane balustrady nie idą w parze z naszym gustem, jednak dalej zależy nam na stworzeniu nowoczesnego charakteru wnętrza, warto zdecydować się na balustrady metalowe lub stalowe. Takie proste, ale jednocześnie eleganckie formy idealnie wpisują się w styl modernistyczny. Ponadto, dodają schodom wyszukanego charakteru, nie przytłaczają ich i zapewniają wysoki poziom estetyki. Metal i stal świetnie współgrają ze szkłem. Nie odbierają mu delikatności, a raczej dopełniają łagodny odbiór wizualny, pod warunkiem, że cała balustrada będzie wykonana ze smukłych, drobnych elementów.

www.v4l.pl

Fani klasycznych rozwiązań z pewnością docenią piękno kutych, ozdobnych balustrad. Tak charakterystyczny element, może stać się sercem każdego pomieszczenia. Kute balustrady świetnie odnajdą się w połączeniu z drewnem, dodadzą mu klasy, a różnorodne zdobienia stanowić będą kontrast dla prostej, gładniej, drewnianej powierzchni. Natomiast dodając kute elementy do kamiennych konstrukcji nadamy pomieszczeniom surowego charakteru, który świetnie wpisze się w klimat prowansalski.

Wybór balustrady jest uzależniony, tego jaki charakter chcemy nadać schodom. Schody oprócz swojej użytkowej misji, mogą przy okazji spełniać funkcję estetyczną, dlatego warto się zastanowić, jaki rodzaj schodów oraz balustrady będzie zdobił wnętrze naszego domu.