Betonowe schody drewniane? To możliwe!

Data dodania: 29.01.2018


Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że schody drewniane stanową bardzo ważny element każdego domu, który posiada piętro lub też poddasze użytkowe. Dzięki odpowiedniemu projektowi, mogą być one naprawdę wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo pełnić funkcje dekoracyjne. W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony wybór konstrukcji schodów, projektów, a także materiałów z których mogą zostać wykonane – to wszystko zapewnia nam dużo łatwiejszą aranżację wnętrza. Odpowiedni projekt schodów jest niezbędny, jeżeli chcesz aby wnętrze twojego domu nabrało wyrazistego charakteru.

Schody drewniane

Schody drewniane to zawsze dobry wybór – są ponadczasowe, uniwersalne i dobrze komponują się zarówno z wnętrzami tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi. Jeżeli dobierzemy do projektu odpowiedni materiał drewniany – możemy cieszyć się pięknymi schodami przez wiele, wiele lat. Coraz popularniejsze są jednak surowe wnętrza w stylu industrialnym – w takim wypadku schody drewniane będą stanowiły kontrast, który niekoniecznie jest pozytywny. Na szczęście są też inne rozwiązanie, takie jak schody betonowe. Taka konstrukcja schodów pozwoli ci na zaoszczędzenie materiałów, ponieważ tego rodzaju schody są sporo tańsze w porównaniu ze schodami, które będą wykonane wyłącznie z elementów drewnianych.

Jeżeli chcemy połączyć konstrukcję betonową schodów z elementami drewna – mamy taką możliwość. Warto jednak w takim przypadku zwrócić szczególną uwagę na gatunek drewna, a także jego zabarwienie i odpowiednia twardość oraz grubość. Jeżeli postawimy na ten sam gatunek drewna, z którego mamy wykonaną podłogę, uzyskamy świetny efekt zamierzonej aranżacji. Jakość drewna również pozostaje nie bez znaczenia – dowiedzmy się czy było one dobrze sezonowane i suszone, a unikniemy ryzyka odstających elementów, które pojawiają się w wyniku wchłonięcia wilgoci. Pamiętaj jednak, że drewno również musi być bardzo dobrze zaimpregnowane oraz zabezpieczone przed różnego rodzaju działaniami mechanicznymi, które zdarzają się każdemu w trakcie codziennego użytkowania schodów. Aby zadbać o schody drewniane, wybierz lakier jachtowy dobrej jakości lub inny rodzaj lakieru, który producent schodów może dobrać do twojego rodzaju materiału. Inną możliwością jest olejowanie schodów, które możemy wykonać samodzielnie i przy okazji uzupełnić zniszczoną powierzchnią oraz drobne rysy na niej.

Schody drewniane z wykorzystaniem elementów betonowych to nowoczesne rozwiązanie, które może doskonale prezentować się również wśród twoich wnętrz. Pamiętaj o tym, wybierając projekt schodów u dobrego producenta.

Producent schodów