Budowa domu: jak wybrać odpowiednie schody?

Data dodania: 20.03.2017


Zanim zdecydujemy się na budowę schodów musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Wybór projektu, który będzie pasował do naszego wymarzonego domu czy też mieszkania, jest kluczowy dla zapewnienia funkcjonalności, jak i estetyki naszego wnętrza. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie schody, które staną się ozdobą każdego wnętrza.

Rynek oferuje bardzo szeroki wybór schodów, dlatego w trakcie poszukiwań odpowiedniego projektu możemy spotkać się z różnymi kształtami konstrukcji – od schodów prostych, przez spiralne (potocznie nazywane kręconymi) do trójbiegunowych. Nie należy zapominać o tym, że każdy dom jest inny, dlatego parametry wnętrz, a tym samym schodów będą się zmieniać i nie każdy projekt będzie pasował do naszego wnętrza. Dlatego też najistotniejszym kryterium przy wybieraniu odpowiednich schodów jest wielkość przestrzeni, w której planujemy je zamontować. To właśnie od wymiarów wnętrza będzie zależało to, jak drewniane schody będą wyglądać. Jeśli pomieszczenie jest małe warto zlecić zaprojektowanie schodów spiralnych, natomiast kiedy przestrzeń jest duża, można podjąć się montażu schodów wielobiegunowych.

http://gryfbud.szczecin.pl/

Zadaniem schodów jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami. Aby połączyć bezpieczeństwo
i komfort
, w trakcie projektowania schodów należy pamiętać o odpowiednich wymiarach stopni. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych wyraźnie określa wzór, którym należy posługiwać się w trakcie tworzenia projektów:
2h + s = 60-65cm, gdzie za h należy przyjąć wysokość stopnia, a za s jego szerokość. Zastosowanie wzoru daje nam gwarancję na to, że stopnie nie będą ani za wysokie, ani za niskie. Pozwoli to zapewnić domownikom wysoki poziom komfortu korzystania ze schodów, a także bezpieczeństwo.

https://osiedleslonecznewzgorze.pl/
Kiedy ustalimy już, jaką przestrzeń chcemy przeznaczyć pod budowę schodów, dokładnie ją zmierzymy i wybierzemy typ oraz kształt konstrukcji, warto zapoznać się z kalkulatorem wycen, który pomoże nam obliczyć, ile wyniesie produkcja schodów. W zakładce tego typu możemy zapoznać się z różnymi kryteriami, które są potrzebne do stworzenia wstępnego projektu schodów np. rodzaj, typ, wymiary
w cm, konstrukcja, balustrada, typ drewna.

Profesjonalne usługi CNC oraz doradztwo świadczy firma wycenaschodow.pl działająca na terenie Szczecina, Poznania i Gdańska. W trakcie projektowania schodów biorą pod uwagę nie tylko wymagania techniczne, ale także nasze prywatne sugestie, tworząc tym samym jedyne w swoim rodzaju, oryginalne projekty. Odpowiedni wybór schodów, ich rodzaju, a także materiału z jakiego będą wykonane zaważą na poziomie komfortu, bezpieczeństwa, jak i estetyce wnętrza naszego domu lub mieszkania.