Czy ty także nie możesz zdecydować się jakie schody wybrać?

Data dodania: 03.10.2018


Dom z piętrem – kto z nas nie marzy o posiadaniu własnej nieruchomości o dwóch kondygnacjach? Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie zabiera wolnej przestrzeni na działce, ale powoduje, że zyskujemy mnóstwo dodatkowego miejsca dla całej rodziny. Kiedy jednak decydujemy się na budowę takiego domu, będziemy musieli odpowiednio wyposażyć go, aby móc swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami. Mowa oczywiście o takim elemencie, jak schody drewniane lub metalowe. Na pewno powinieneś dobrać je przez wgląd na styl urządzenia swojego domu – niektóre domostwa stawiają na rozwiązania klasyczne i ponadczasowe, inne z kolei wybierają nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania, jeśli chodzi o design. Producent schodów podkreśla, że dysponuje wielością modeli do wyboru – są to najczęściej modułowe konstrukcje, które wystarczy połączyć ze sobą na ostatnim etapie budowy. Indywidualny projekt schodów to równie częsty wybór właścicieli domów z piętrem – zyskują oni gwarancję, że schody zostały idealnie dobrane do wnętrza. Producent schodów pomoże ci wybrać najlepszy model lub projekt schodów. Schody drewniane muszą być wykonane z odpowiedniego rodzaju drewna – nie wszystkie się nadają do tego celu. Schody wykonane z metalu są lepsze przy mniejszych pomieszczeniach – wtedy często wykonuje się schody kręte.

projektowanie schodów

Schody spiralne jak już wspomnieliśmy są świetnym wyjściem dla posiadaczy niewielkich domów z piętrem – schody jednobiegowe z kolei są ich zupełnym przeciwieństwem i zdecydowanie ograniczają przestrzeń użytkową w mniejszych nieruchomościach. Schody jednobiegowe są jednak bardzo bezpieczne, a przy instalacji odpowiedniej poręczy, możesz liczyć na spokojne wchodzenie i schodzenie z nich. Zdarza się jednak często, że najzwyczajniej w świecie nie możemy pozwolić sobie na wybór tak wielkogabarytowych rozwiązań – schody metalowe kręte sprawdzą się tu dużo bardziej. Schody tego typu nie są jednak najwygodniejsze – schodzenie po nich czasami przypomina korzystanie z drabiny. Nie jest to dobry wybór dla osób w podeszłym wieku, a także dla najmłodszych domowników. Producent schodów zaznacza, że powinieneś dobrze przemyśleć kwestię wyboru schodów, ponieważ nie wymienisz ich po kilku latach przy okazji malowania ścian lub niewielkiego remontu.

https://www.nadparseta.pl/

Schody drewniane to zakup na wiele długich lat – należy je konserwować i pielęgnować, a zachowają dobry wygląd i będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. Schody metalowe nie wymagają specjalnego traktowania, ale nie będą pasowały we wszystkich wnętrzach – możesz je jednak wykończyć drewnem lub innym materiałem i nieco ocieplić ich surowy charakter.

Produkcja schodów