Na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów – bezpieczeństwo i wygoda

Data dodania: 29.06.2016


Budowa oraz wykończenie domu to proces długotrwały, wyczerpujący i kosztowny, jednak wysiłek włożony w urządzenie wnętrza zwraca się z nawiązką, kiedy z przyjemnością spędzamy w swoim wymarzonym domu każdą wolną chwilę. Dobór odpowiednich schodów ma szczególne znaczenie, ponieważ z jednej strony, ze względu na swoje gabaryty mają ogromny wpływ na ogólną estetykę przestrzeni, ale także pełnią istotną rolę praktyczną –  w końcu bez nich jedynym sposobem na przemieszczanie się między piętrami byłaby w najlepszym przypadku drabina.

Funkcjonalne

Podstawową kwestią, jaka powinna nami kierować przy decyzjach odnośnie schodów, jakie staną w domu jest ich funkcjonalność. O to, żeby schody na wymiar były jak najbardziej praktyczne, wygodne i niezawodne zadbają specjaliści, którym powierzymy ich wykonanie. Co istotne, w projektowaniu schodów samonośnych fachowcy muszą się kierować określonymi standardami, tak aby odpowiadały normom prawa budowlanego. Stopnie muszą być dostosowane do długości kroku, tak aby poruszanie się po nich nie sprawiało problemu nie tylko dorosłym w sile wieku, ale także dzieciom czy osobom starszym. Całość konstrukcji schodów na wymiar musi być też odpowiednio wkomponowana w przestrzeń domową. Dlatego tak ważne są precyzyjne pomiary w domu klienta, które pozwolą fachowcom zaprojektować i wyprodukować schody dostosowane co do centymetra do warunków zabudowy.

Bezpieczne

Wraz z wygodą i komfortem codziennego korzystania ze schodów warto pamiętać o tym, żeby schody były bezpieczne dla wszystkich osób, które będą z nich korzystać. Tutaj z pomocą przychodzą elementy wykończenia schodów na wymiar, takie jak balustrada czy podstopnie. Poręcze pomagają utrzymać równowagę, a typ i położenie podstopni może znacznie wpłynąć na pewność, z jaką będziemy stawiać kroki na stopniach.

Wpływ na bezpieczeństwo lokatorów, którzy będą użytkować schody ma też sama konstrukcja – uznaje się, że samonośne schody policzkowe (wangowe) ze względu na swoją solidną budowę są najbardziej bezpieczne, także jeśli korzystają z nich najmłodsi lub osoby starsze. Bezpieczeństwo korzystania ze schodów może też poprawić zastosowanie spocznika między biegami, który pozwoli na zatrzymanie się na stabilnej, większej niż stopnie, powierzchni.

G2 TEAM

Samo wykonanie i montaż również przekładają się na bezpieczeństwo konstrukcji, dlatego warto szukać firmy z doświadczeniem, dla której wycena schodów, ich projektowanie i produkcja jest głównym obszarem działania od wielu lat.


Sprawdź usługi: wycenaschodow.pl

Wielopiły