Nowoczesne schody drewniane – czyli jakie?

Data dodania: 29.01.2018


Czy zauważyłeś, że w dzisiejszych czasach bardzo wiele domów posiada schody, które potrafią zaskoczyć gości swoim kształtem, materiałami z jakich są wykonane, czy też sposobem usytuowania. Czy na przykład szklane schody budzą wciąż zdziwienie? Nie wydaje się nam. Podobnie z nietypowymi połączeniami, takimi jak drewno i metal – to teraz normalne, a nawet modne rozwiązanie. Wiąże się to ze zmianą funkcjonalności schodów – nie pełnią one wyłącznie funkcji praktycznych. Z ubiegiem lat stały się jednym z ważniejszych elementów wystroju i aranżacji wnętrza każdego domu, który posiada piętro lub poddasze użytkowe. Właśnie dlatego wielu właścicieli domów stara się, aby schody drewniane także wyróżniały się walorami estetycznymi i sposobem wykończenia. Jeżeli myślisz, że dobry wygląd schodów oznacza zrezygnowanie z ich wygody – niekoniecznie. Tego typu konstrukcja może również dobrze wyglądać i być w pełni bezpieczna. Wystarczy udać się to takiej osoby, jak producent schodów, który będzie umiał połączyć ze sobą te z pozoru tak różne kwestie. Dzięki współpracy z fachowcem, możemy liczyć na naprawdę oryginalne rozwiązania konstrukcyjne.

Producent schodów

W dzisiejszych czasach schody drewniane mogą zostać usytuowane w naprawdę wielu częściach domu – wystarczy, że wciąż będą one spełniały podstawowe funkcje i pozostaną użyteczne dla domowników. Poszukujesz inspiracji w wyborze ciekawego miejsca dla swoich schodów? Dobrym wyborem będzie środek salonu. Wydaje się kontrowersyjne? Zgadza się, ale uwierz że we wnętrzach o dużej przestrzeni wygląda to naprawdę dobrze i ułatwia wspólne spędzanie czasu wśród domowników.

Winter Polska

Od czego zależy ostateczny wygląd schodów? Z pewnością w dużej mierze jest to związane z wyborem ich kształtu oraz materiału, z jakiego zostaną wykonane i wykończone. Nie bez wpływu jest wybór balustrad – mogą być one spójne z całą konstrukcją, lub zdecydowanie się od niej odróżniać. Producent schodów dopasuje ich formę i wygląd do rozmiarów twojego wnętrza i zastosowanej w nim stylistyki. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są konstrukcje schodów, nawiązujące do stylistyki industrialnej. Równie popularne są schody trójbiegowe, wyposażone w dwa spoczniki, które są niezwykle wygodne, ale zajmują niestety sporo miejsca. Przestrzenie minimalistyczne świetnie sprawdza się z tego typu konstrukcją.

Schody spiralne to kolejna, ciekawa propozycja dla twojego domu – ich bieg wpisany jest w koło, a stopnie przyjmują kształt klinów zamocowanych na słupie usytuowanym w centralnym punkcie. Takie schody drewniane są bardzo widowiskowe, jednak niekoniecznie wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego nie zaleca się ich montażu w domach z małymi dziećmi lub osobami starszymi.

Schody drewniane

Jaka frezarka do drewna będzie dla Ciebie najlepsza?

Logistics services Poland