Rodzaje schodów

Data dodania: 09.10.2017


Podczas wyboru schodów drewnianych, możemy napotkać na różnego rodzaju ograniczenia. Liczy się w końcu nie tylko estetyka, ale również jak największa praktyczność użytkowania oraz obszar przestrzeni, którym dysponujemy w naszym domu.

projektowanie schodów

Analizując te wszystkie czynniki, dojdziemy do momentu, w którym będziemy gotowi poinformować wykonawcę o naszej decyzji. Ważne, aby schody były stylowym dodatkiem do naszego wnętrza, ale jednak nie przytłoczyły go swoimi gabarytami.

Schody mogą stanowić naprawdę designerską ozdobę wnętrza, która będzie zwracała uwagę odwiedzających Cię gości. Poznaj ich rodzaje, aby z łatwością wybrać te schody drewniane, które idealnie wpasują się w Twoją wizję wnętrza.

Schody jednobiegowe

Jedne z najrzadziej wybieranych typów schodów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ich wygląd nie wyróżnia się niczym specjalnym, a same schody zajmują sporo przestrzeni domowej. Mimo tego są one bardzo bezpiecznym rozwiązaniem i można łatwo z nich korzystać. Jeśli posiadasz dom jednorodzinny i dysponujesz dużą przestrzenią, schody jednobiegowe mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

http://gryfbud.szczecin.pl/

Schody zabiegowe

Drewniane schody zabiegowe zmieniają kierunek już u podstawy, dzięki czemu jesteś w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca i powiększyć przestrzeń domu. Dodatkowo, tego rodzaju schody drewniane prezentują się naprawdę okazale. Jeśli posiadasz średni lub duży dom – wybierz ten typ schodów dla siebie i umieść je w okolicy najdłuższej ściany, aby cieszyć się najlepszym efektem i dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń.

Schody wachlarzowe

Ten typ schodów jest z pewnością jednym z najbardziej efektownych rozwiązań. Bardzo często są one porównywane do schodów kręconych, jednak projektowanie schodów wachlarzowych różni się nieco. Zdecydowaną zaletą tego typu rozwiązania jest naprawdę duża oszczędność przestrzeni, dlatego idealnie sprawdzi się ono w niewielkich domach. Schody wachlarzowe będą wyglądały naprawdę efektownie w otwartych przestrzeniach. Pomimo swojej nieskomplikowanej konstrukcji, są one naprawdę trwałe i dodatkowo stabilne, co czyni je również bezpiecznymi.

Schody kręcone

O schodach kręconych wspominaliśmy już wcześniej – cechy wyróżniające je to efektowna konstrukcja, która nadaje wnętrzu unikalnego wyglądu. Tego typu schody sprawdzą się w wielu różnych pomieszczeniach, nawet w tych o znacznie ograniczonej powierzchni, prowadzących np. na poddasze będące strychem. Stanowią one świetną alternatywę dla schodów jednobiegunowych lub zabiegowych, które mogą naprawdę ograniczyć nam przestrzeń mieszkalną budynku. Mimo szeregu zalet, schody kręcone nie nadają się dla każdego. Miej na uwadze, kto będzie z nich korzystał – jeśli są to osoby starsze lub dzieci, użytkowanie schodów może być dla nich kłopotliwe.