Czy schody drewniane będą dla ciebie dobrym wyborem?

Data dodania: 03.10.2018


Każdy, kto ma zaplanowaną budowę własnego domu piętrowego na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że niezbędnym elementem jego wyposażenia będą odpowiednio dobrane schody drewniane lub schody metalowe. To prawda – parter oraz piętro lub poddasze powinny posiadać wygodny i funkcjonalny łącznik w postaci schodów. Możesz oczywiście postawić na windę lub prościej – drabinę, ale nie wróżymy wygody korzystania z tej opcji. Schody drewniane są rozwiązaniem tradycyjnym, jednak schody na wymiar mogą być wykonane również z innego rodzaju materiałów, takich jak beton, a nawet szkło. Nowoczesne materiały są nie tylko trwałe, ale robią także świetne wrażenie wizualne. Klasyczne wnętrza najbardziej lubią jednak tradycyjne rozwiązania, jakim niewątpliwie jest wybór schodów z drewna.

schody na wymiar

Budowa domu nowoczesnego i urządzonego w minimalistycznym stylu wymaga zastosowania określonych rozwiązań – schody drewniane mogą prezentować się w nim co najmniej dziwnie. Schody metalowe z kolei będą świetnym wyjściem z tej sytuacji – podobnie jak schody kamienne lub betonowe. Jeśli chodzi o schody z kamienia – najczęściej surowcem wykorzystywanym przy ich wykonaniu jest granit lub też sporo droższy marmur. Trwałość tych surowców jest naprawdę niesamowita – nawet po wielu długich latach użytkowania ich nie znajdziemy żadnych śladów zniszczenia. Marmur – jeżeli na niego postawisz – możesz kupić w wielu różnych odcieniach, dzięki czemu dopasujesz schody idealnie. Schody kamienne to jednak nie schody metalowe – wymagają konserwacji i impregnacji odpowiednimi środkami chemicznymi. Schody drewniane należy impregnować co kilka lat, ponieważ ślady zużycia są tu bardzo widoczne i sprawiają, że schody zaczynają robić się mało estetyczne.

schody drewniane Poznań

Pomimo wielu różnych opcji do wyboru, musimy przyznać że schody drewniane wygrywają wciąż z konkurencją. Nic dziwnego – mają wiele przydatnych zalet, takich jak ponadczasowy wygląd, elegancką stylistykę oraz łatwość zakupu i montażu. Schody drewniane na wymiar wcale nie są koniecznością – istnieją także schody modułowe, których montaż oraz wykonanie trwa o wiele krócej. Projekt schodów drewnianych to robota dla fachowców – udaj się do takiej osoby, jak doświadczony producent schodów, aby zasięgnąć jego porady. Schody są bardzo ważnym wyborem, ponieważ nie stanowią tylko elementu ozdobnego, ale także spełniają funkcje ciągu komunikacyjnego. Domownicy nie powinni mieć żadnych problemów z korzystaniem ze schodów – zadbaj o to, instalując bezpieczne barierki i inne elementy.