Czy schody można zrobić samemu?

Data dodania: 05.12.2019


Wyzwanie, jakim byłoby spasowanie schodów do własnego domu tak, aby były one odpowiednio komfortowe, a do tego prezentowały się nienagannie, byłoby dosyć duże. Oczywiście osoby, które nie są nowe w dziedzinie, dałyby radę mu sprostać, ale zdecydowanie nie jest to zadanie dla osoby, która nie ma pojęcia o stolarce. Aby schody na wymiar idealnie wpasowały się do wyznaczonego miejsca, nie tylko trzeba mieć w rękach fach, ale również posiadać odpowiednie narzędzi, bez których zabieranie się za taką konstrukcję nie miałoby w ogóle sensu.

Dobrze spasowane schody to rzecz cenniejsza niż złoto. W dzisiejszych czasach można oczywiście zamówić schody do domu bez wcześniejszego przyjazdu profesjonalisty, ale jest to związane z dużą odpowiedzialnością. Nie da się wtedy zrzucić winy na kogokolwiek, a nasze schody, jeśli nie będą pasować, trzeba będzie dopasować we własnym zakresie. Może się to jednak skończyć mało ciekawie, szczególnie jeśli mamy do takich spraw dwie lewe ręce. Zamawianie schodów wolnostojących, które mierzymy samodzielnie, należy poprzedzić naprawdę dobrymi, dokładnymi pomiarami, z wzięciem poprawki na ewentualne błędy – zarówno podczas tworzenia schodów u producenta, jak i tych podczas mierzenia.

Jeżeli chcemy, aby nasze schody posiadały stalowe elementy, to również warto przychylić się do decyzji zamówienia ich u profesjonalisty. Schody na ramie stalowej to skomplikowana konstrukcja, która wymaga ogromnej precyzji i świadomości podczas tworzenia konstrukcji.