Oryginalne schody półkowe

Data dodania: 27.07.2016


Właściciele nowych nieruchomości poświęcają wiele uwagi na to, aby jak najlepiej wykończyć i wyposażyć wnętrze. Ogromną popularnością cieszy się obecnie aranżacja w stylu nowoczesnym. W przypadku domów piętrowych lub z poddaszem użytkowym niezbędnym elementem wykończenia są schody, ale jaki rodzaj będzie najlepiej uzupełniał takie wnętrze? Dobrym pomysłem na ciekawą aranżację wnętrza są oryginalne schody półkowe.

Lewitujące stopnie

Konstrukcja półkowa to szczególny rodzaj schodów wspornikowych. Elementem nośnym w tym przypadku są specjalne wsporniki, które z jednej strony są montowane w ścianie, a z drugiej stanowią część budowy stopnia. Projekt i produkcję schodów wspornikowych warto powierzyć doświadczonym fachowcom (sprawdź firmę: wycenaschodow.pl), ponieważ w ich przypadku szczególnie liczy się precyzja wykonania odpowiedniej konstrukcji nośnej, która będzie odpowiadać za niwelowanie drgań stopni i solidność schodów.

Dzięki temu podziwiając je wydaje nam się, że stopnie unoszą się w powietrzu. Pozory takiej lekkiej konstrukcji nie powinny jednak nikogo zmylić, ponieważ jak podkreślają eksperci z firmy wycenaschodow.pl schody wspornikowe, w tym półkowe, nie ustępują pod względem bezpieczeństwa czy stabilności innym rodzajom schodów.

Dla wielbicieli minimalizmu

Wizualnie schody wspornikowe półkowe zdecydowanie wyróżniają się na tle innych rodzajów konstrukcji. Doskonale sprawdzają się w domach urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, gdzie króluje wyższość formy i jakości nad ilością elementów wnętrza.

Ciekawym i funkcjonalnym uzupełnieniem schodów półkowych może być odpowiednio dobrane oświetlenie punktowe w formie lampek LED umieszczonych na wysokości stopni. Takie wykończenie schodów dodatkowo podkreśli nowoczesny charakter domu.

Wycena schodów półkowych

Jeśli chodzi o koszty związane z produkcją schodów półkowych trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze na ostateczną wycenę schodów będą wpływały warunki techniczne, które przełożą się na stopień skomplikowania konstrukcji. Nie bez znaczenia będzie też wielkość całego projektu i materiały wykorzystane do produkcji schodów – jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie odmian drewna europejskiego (na przykład buk, dąb, jesion) cena będzie niższa niż w przypadku gatunków egzotycznych (takich jak sapeli, doussie czy chociażby jatoba).

Warto też skorzystać z formularza kontaktowego do wstępnej wyceny projektu, dostępnego między innymi na stronie wycenaschodow.pl.

Ostrzarki pił tarczowych