Czy tworzenie schodów to sztuka?

Data dodania: 05.12.2019


W zależności od potrzeb i wymagań konkretnego klienta schody mogą być kierowane do masowej produkcji lub do pojedynczego projektowania. Projektowanie schodów wiąże się z podejściem bardziej zadaniowym, ale jednocześnie twórczym, dlatego zwykle trwa trochę dłużej niż standardowe zamówienie schodów, które już występują w ofercie.

Od pomysłu do realizacji

Każde schody, które mają mieć stosunkowo nietypowy wygląd, trzeba zaprojektować, aby nie tylko wpasowały się w wymagania naszego klienta, ale również w miejsce docelowej instalacji. Budowa schodów z elementów drewnianych, stalowych, czy też szklanych to zawsze wyzwanie, a jeśli dołożyć do tego nietypowe kształty i wymiary poszczególnych elementów, można nazwać to wtedy i sztuką. Posiadanie takich schodów łączy się z poniesieniem dosyć dużych kosztów, ale w zamian za to otrzymujemy doskonałe odwzorowanie naszych wyobrażeń o idealnym wnętrzu domu.

Produkcja schodów na ilości hurtowe

Są jednak również i sytuacje, w których klient potrzebuje standardowych schodów, ale w większej ilości. Podejmowanie się projektowania poszczególnych sztuk zupełnie mija się z celem, dlatego zwykle po wzięciu z miejsc docelowych wymiarów następuje etap produkcji standardowo dostępnych schodów. Dobrze jest jedynie na samym początku określić, z jakich materiałów mają być one wykonane, aby nic nie stanęło na przeszkodzie szybkiej i skutecznej realizacji naszych planów związanych z produkcją. Każdy element konstrukcji powinien być dobrze dopasowany do wymagań klienta i jego oczekiwań.